albert_heijn_supermarts

Verschillen

Dit geeft de verschillen weer tussen de geselecteerde revisie en de huidige revisie van de pagina.

Link naar deze vergelijking

Volgende revisie
Vorige revisie
albert_heijn_supermarts [2020/09/07 12:07]
127.0.0.1 Externe bewerking
albert_heijn_supermarts [2025/02/23 11:48] (huidige)
zaanlander
Regel 3: Regel 3:
 Albert Heijn, winkelketen opgericht in 1887 door [[hein_albert_sr|Albert Heijn sr]] (1865-1945) in Oostzaan. Hij kocht op 1 mei 1887 voor een bedrag van 4.643.23 gulden de winkel met inventaris van zijn vader en moest bovendien enkele jaren een huursom van 260 gulden betalen; zijn vrouw Maartje stond in de winkel en hij bezocht fabrikanten om de tussenhandel over te slaan; voorts ging hij in Oostzaan met een hondenkar langs de deuren. Albert Heijn, winkelketen opgericht in 1887 door [[hein_albert_sr|Albert Heijn sr]] (1865-1945) in Oostzaan. Hij kocht op 1 mei 1887 voor een bedrag van 4.643.23 gulden de winkel met inventaris van zijn vader en moest bovendien enkele jaren een huursom van 260 gulden betalen; zijn vrouw Maartje stond in de winkel en hij bezocht fabrikanten om de tussenhandel over te slaan; voorts ging hij in Oostzaan met een hondenkar langs de deuren.
  
-Van begin af was zijn idee een breed gesorteerde levensmiddelenwinkel op te zetten. De Heijnen boerden niet slecht; in 1895 opende het eerste filiaal aan de Westerstraat in Purmerend, gevolgd door filialen in Schagen, Delft, Hoorn en Alkmaar, waar de boeren een lot kregen voor de tombola als ze voor een dubbeltje sigaren kochten. [[http://members.chello.nl/j.zwart13/parenteel_van_jan_heijn_per_gene.htm|Foto's uit een ver AH-verleden]].+Van begin af was zijn idee een breed gesorteerde levensmiddelenwinkel op te zetten. De Heijnen boerden niet slecht; in 1895 opende het eerste filiaal aan de Westerstraat in Purmerend, gevolgd door filialen in Schagen, Delft, Hoorn en Alkmaar, waar de boeren een lot kregen voor de tombola als ze voor een dubbeltje sigaren kochten. [[https://web.archive.org/web/20200315112444/https://members.chello.nl/j.zwart13/parenteel_van_jan_heijn_per_gene.htm|Foto's uit een ver AH-verleden]].
  
 In de winter van 1900 verhuisde de firma van Oostzaan naar de Westzijde in Zaandam. In 1907 telde AH 23 filialen, vier jaar later beviel het Albert niet langer van zijn leveranciers afhankelijk te zijn, wat de kwaliteit van zijn artikelen betreft. Hij ging zelf koffie produceren. Aan de overzijde van de Zaan op het Oosteinde werd een herenhuis aangeschaft. In de keuken werd een oven gebouwd en zo nam op zeer bescheiden wijze de koekfabricage een aanvang. Met de leiding van dit bedrijf werd Johan Hille belast. Het was weldra zo'n succes, dat in 1913 een modern ingerichte koek- en banketfabriek in bedrijf kon worden genomen, waar tevens drups en suikerwerken werden gefabriceerd.  In de winter van 1900 verhuisde de firma van Oostzaan naar de Westzijde in Zaandam. In 1907 telde AH 23 filialen, vier jaar later beviel het Albert niet langer van zijn leveranciers afhankelijk te zijn, wat de kwaliteit van zijn artikelen betreft. Hij ging zelf koffie produceren. Aan de overzijde van de Zaan op het Oosteinde werd een herenhuis aangeschaft. In de keuken werd een oven gebouwd en zo nam op zeer bescheiden wijze de koekfabricage een aanvang. Met de leiding van dit bedrijf werd Johan Hille belast. Het was weldra zo'n succes, dat in 1913 een modern ingerichte koek- en banketfabriek in bedrijf kon worden genomen, waar tevens drups en suikerwerken werden gefabriceerd. 
Regel 36: Regel 36:
 Albert Heijn NV bracht in 1970 enkele bedrijfsonderdelen onder in afzonderlijke werkmaatschappijen. Het zijn Albert Heijn Supermart NV (directeur W. A. Scholte), Zelfbedieningswarenhuizen NV (directeur C. Govers) en Albert Heijn Produktiebedrijven NV (directeur P. C. Vink). Deze ondernemingen werden onder eigen directies gesteld met Albert Heijn NV als overkoepelende vennootschap. Naast deze nieuwe werkmaatschappijen beschikte Albert Heijn al over drie anderen; Albert Heijn Vleeswarenfabriek NV, Albert Heijn Brood- en Banketfabrieken NV en Albert Heijn Grootverbruik NV.  Albert Heijn NV bracht in 1970 enkele bedrijfsonderdelen onder in afzonderlijke werkmaatschappijen. Het zijn Albert Heijn Supermart NV (directeur W. A. Scholte), Zelfbedieningswarenhuizen NV (directeur C. Govers) en Albert Heijn Produktiebedrijven NV (directeur P. C. Vink). Deze ondernemingen werden onder eigen directies gesteld met Albert Heijn NV als overkoepelende vennootschap. Naast deze nieuwe werkmaatschappijen beschikte Albert Heijn al over drie anderen; Albert Heijn Vleeswarenfabriek NV, Albert Heijn Brood- en Banketfabrieken NV en Albert Heijn Grootverbruik NV. 
 ==Overname Simon de Wit== ==Overname Simon de Wit==
-Door overname van Simon de Wit breidde Albert Heijn zich in 1972 opnieuw aanzienlijk uit. Het ging hier om 59 supermarkten. 69 zelfbedieningswinkels en negen Nettomarkten, geëxploiteerd door de dochteronderneming Verbrumar nv. Bij de overname waren tevens de vakantieparken van Ostara en de kampwinkels van Toko betrokken. De Simon-organisatie werd in 1982 geheel binnen de Ahold-activiteiten opgenomen; de meeste Simon-winkels werden uiteindelijk Albert Heijn-winkels. De activiteiten van Verbrumar werden in 1982 beëindigd, de Nettomarkten overgedragen aan andere Ahold-werkmaatschappijen en aan derden. [[http://members.chello.nl/j.zwart13/grootgrutter_simon_de_wit___zui.htm|Foto's uit een ver Simon de Wit-verleden]].+Door overname van Simon de Wit breidde Albert Heijn zich in 1972 opnieuw aanzienlijk uit. Het ging hier om 59 supermarkten. 69 zelfbedieningswinkels en negen Nettomarkten, geëxploiteerd door de dochteronderneming Verbrumar nv. Bij de overname waren tevens de vakantieparken van Ostara en de kampwinkels van Toko betrokken. De Simon-organisatie werd in 1982 geheel binnen de Ahold-activiteiten opgenomen; de meeste Simon-winkels werden uiteindelijk Albert Heijn-winkels. De activiteiten van Verbrumar werden in 1982 beëindigd, de Nettomarkten overgedragen aan andere Ahold-werkmaatschappijen en aan derden. [[https://web.archive.org/web/20200315112441/https://members.chello.nl/j.zwart13/grootgrutter_simon_de_wit___zui.htm|Foto's uit een ver Simon de Wit-verleden]].
  
 Een nieuwe activiteit ontstond in 1982 toen in Lelystad de eerste ABC-vestiging (__A__lbert Heijn, __B__lokker en __C__ & A) werd geopend. In 1991 waren er verspreid door het land 10 ABC-vestigingen. In 1990 telde Albert Heijn 444 vestigingen, met een totaalomzet van ƒ 7,23 miljard. Voorts waren er 119 AH-franchisewinkels, in beheer bij zelfstandige ondernemers, die zich aansloten bij de AH-formule, met een totaalomzet van f 797 mln. Albert Heijn beschikte over vier Centrale Slagerijen/Verscentra.  Een nieuwe activiteit ontstond in 1982 toen in Lelystad de eerste ABC-vestiging (__A__lbert Heijn, __B__lokker en __C__ & A) werd geopend. In 1991 waren er verspreid door het land 10 ABC-vestigingen. In 1990 telde Albert Heijn 444 vestigingen, met een totaalomzet van ƒ 7,23 miljard. Voorts waren er 119 AH-franchisewinkels, in beheer bij zelfstandige ondernemers, die zich aansloten bij de AH-formule, met een totaalomzet van f 797 mln. Albert Heijn beschikte over vier Centrale Slagerijen/Verscentra. 
Regel 52: Regel 52:
 Een franchise-ondernemer opent de eerste [[http://www.curacao-vakantiereis.nl/albert-heijn-curacao|Albert Heijn-winkel op Curaçao]] in Willemstad. Het is een groot succes. Op de eerste zaterdag loopt de wachttijd voor de kassa op tot bijna drie uur. In dat jaar volgt ook de introductie van babyvoeding onder het AH Huismerk. Met dit product richt Albert Heijn zich specifiek op gezinnen met baby's en peuters. Een franchise-ondernemer opent de eerste [[http://www.curacao-vakantiereis.nl/albert-heijn-curacao|Albert Heijn-winkel op Curaçao]] in Willemstad. Het is een groot succes. Op de eerste zaterdag loopt de wachttijd voor de kassa op tot bijna drie uur. In dat jaar volgt ook de introductie van babyvoeding onder het AH Huismerk. Met dit product richt Albert Heijn zich specifiek op gezinnen met baby's en peuters.
  
-2008 werd het jaar van de doorbraakwinkels in Oegstgeest. De Albert Heijn-vestiging in Noordwijk stond aan de vooravond van een ingrijpende wijziging die gunstig uitpakt voor de consument. Niet alleen groeit het winkeloppervlak van 720 m2 naar 1.100 m2, ook wordt het productenpakket uitgebreid. De vernieuwde Albert Heijn gaat vanaf de laatste week van juni door het leven als [[http://joepderksen.blogspot.nl/2008/04/albert-heijn-wordt-doorbraakwinkel.html|Doorbraakwinkel]]; een nieuw concept dat al succesvol is getest in Oegstgeest, Breukelen, Heemskerk en Voorhout. In juni neemt Albert Heijn 58 C1000 winkels over die allemaal omgebouwd worden naar doorbraakwinkels. Ook 50 eigen winkels worden omgebouwd. +2008 werd het jaar van de doorbraakwinkels in Oegstgeest. De Albert Heijn-vestiging in Noordwijk stond aan de vooravond van een ingrijpende wijziging die gunstig uitpakt voor de consument. Niet alleen groeit het winkeloppervlak van 720 m2 naar 1.100 m2, ook wordt het productenpakket uitgebreid. De vernieuwde Albert Heijn gaat vanaf de laatste week van juni door het leven als [[https://joepderksen.blogspot.com/2008/04/albert-heijn-wordt-doorbraakwinkel.html|Doorbraakwinkel]]; een nieuw concept dat al succesvol is getest in Oegstgeest, Breukelen, Heemskerk en Voorhout. In juni neemt Albert Heijn 58 C1000 winkels over die allemaal omgebouwd worden naar doorbraakwinkels. Ook 50 eigen winkels worden omgebouwd. 
  
-November 2008 introduceert Albert Heijn een app voor de smartphone, [[https://www.ah.nl/appie-app|Appie]], om winkelen nog leuker en makkelijker te maken. Appie verschijnt eerst voor de iPhone en wordt later ook beschikbaar voor Android-toestellen en via ah.nl.+November 2008 introduceert Albert Heijn een app voor de smartphone om winkelen nog leuker en makkelijker te maken. Appie verschijnt eerst voor de iPhone en wordt later ook beschikbaar voor Android-toestellen en via ah.nl.
 ==Belgische Albert Heijn-winkel== ==Belgische Albert Heijn-winkel==
 Inwoners van het Belgische Brasschaat werden in 2011 hartelijk welkom geheten in de eerste Belgische Albert Heijn-winkel aan de Hoogboogsteenweg. Naast het bekende Nederlandse assortiment biedt de Belgische Albert Heijn ook ruim 1.500 unieke Belgische producten aan. Medio 2018 telt België 42 filialen van de Zaanse grootgrutter. Inwoners van het Belgische Brasschaat werden in 2011 hartelijk welkom geheten in de eerste Belgische Albert Heijn-winkel aan de Hoogboogsteenweg. Naast het bekende Nederlandse assortiment biedt de Belgische Albert Heijn ook ruim 1.500 unieke Belgische producten aan. Medio 2018 telt België 42 filialen van de Zaanse grootgrutter.
Regel 60: Regel 60:
 Vanaf december 2011 is het magazine Allerhande ook digitaal verkrijgbaar in de App Store. Via de app kan makkelijk door de verschillende nummers worden gebladerd. Vanaf december 2011 is het magazine Allerhande ook digitaal verkrijgbaar in de App Store. Via de app kan makkelijk door de verschillende nummers worden gebladerd.
  
-In 2012 bestaat Albert Heijn 125 jaar. Er komen speciale 125 jarige jubileumproducten uit. In mei start AH met een [[https://nl-nl.facebook.com/albertheijn/|Facebookpagina]] en neemt het bol.com over. Ook Duitsland maakt kennis met een AH to go in Aken. In 2014 wordt deze winkel evenals die in Essen [[http://www.levensmiddelenkrant.nl/nieuws/handel/ahold-sluit-twee-ah-to-go-winkels-in-duitsland|gesloten]] omdat deze niet op de goede locaties zitten. AH to go experimenteert veel in Duitsland en ruikt vooral kansen bij Duitse [[http://www.levensmiddelenkrant.nl/node/79793|tankstations en ziekenhuizen]].+In 2012 bestaat Albert Heijn 125 jaar. Er komen speciale 125 jarige jubileumproducten uit. In mei start AH met een [[https://nl-nl.facebook.com/albertheijn/|Facebookpagina]] en neemt het bol.com over. Ook Duitsland maakt kennis met een AH to go in Aken. In 2014 wordt deze winkel evenals die in Essen gesloten omdat deze niet op de goede locaties zitten. AH to go experimenteert veel in Duitsland en ruikt vooral kansen bij Duitse tankstations en ziekenhuizen]].
  
 November: Albert Heijn biedt als eerste supermarkt van Nederland de mogelijkheid om boodschappen mobiel te bestellen en thuis te laten bezorgen. De mobiele applicatie Appie, die klanten helpt bij het boodschappen doen, werd uitgebreid met een bestelfunctie. November: Albert Heijn biedt als eerste supermarkt van Nederland de mogelijkheid om boodschappen mobiel te bestellen en thuis te laten bezorgen. De mobiele applicatie Appie, die klanten helpt bij het boodschappen doen, werd uitgebreid met een bestelfunctie.
  • /home/zaanwiki/domains/zaanwiki.nl/private_html/encyclopedie/data/attic/albert_heijn_supermarts.1599473242.txt.gz
  • Laatst gewijzigd: 2020/09/07 12:07
  • door 127.0.0.1