pijl

Verschillen

Dit geeft de verschillen weer tussen de geselecteerde revisie en de huidige revisie van de pagina.

Link naar deze vergelijking

Beide kanten vorige revisie Vorige revisie
Volgende revisie
Vorige revisie
pijl [2016/11/05 08:42]
zaanlander
pijl [2020/09/07 12:08] (huidige)
Regel 2: Regel 2:
 Voormalige oliefabriek aan de Wormerringdijk (bij het Zuiderveer) in Wormer. Voormalige oliefabriek aan de Wormerringdijk (bij het Zuiderveer) in Wormer.
  
-Op zondagmiddag 30 juni 1929 verbrandde de Olie- en Veekoekenfabriek "de Pijl", gelegen aan de Ringdijk bij het Bartelsluisje. De brand werd bestreden door spuiten van Wormer, Wormerveer en Oost-Knollendam. Het pand was gevuld met zaad, lijnkoeken enz. Op de derde verdieping van de fabriek lagen veel goederen, bordpapier en drie-en-een-half ton voorslagkoeken. Over de oorzaak tastte men in het duister. De fabriek behoorde aan W.Kruijshoop te Aerdenhout. Het grote zaadpakhuis "Wormerveer" bleef behouden. +Op zondagmiddag 30 juni 1929 verbrandde de Olie- en Veekoekenfabriek "de Pijl", gelegen aan de Ringdijk bij het Bartelsluisje. De brand werd bestreden door spuiten van Wormer, Wormerveer en Oost-Knollendam. Het pand was gevuld met zaad, lijnkoeken enz. Op de derde verdieping van de fabriek lagen veel goederen, bordpapier en drie-en-een-half ton voorslagkoeken. Over de oorzaak tastte men in het duister. De fabriek behoorde aan W.Kruijshoop te Aerdenhout. Het grote zaadpakhuis "Wormerveer" bleef behouden. 
 + 
 Door wegwaaiend vuur naar de overzijde van de Zaan raakte een partij kisten, houtwol en banden in brand op het terrein van Boon & Co. De brandweer van Zaandam werd opgeroepen en wist het vuur te blussen. In het Wilhelminapark was een muziekconcours aan de orde, dat mede door het mooie weer veel belangstellenden opleverde, maar op het gerucht van de brand stroomde het park leeg. Bij gebrek aan belangstelling werd het concert gestaakt. Door wegwaaiend vuur naar de overzijde van de Zaan raakte een partij kisten, houtwol en banden in brand op het terrein van Boon & Co. De brandweer van Zaandam werd opgeroepen en wist het vuur te blussen. In het Wilhelminapark was een muziekconcours aan de orde, dat mede door het mooie weer veel belangstellenden opleverde, maar op het gerucht van de brand stroomde het park leeg. Bij gebrek aan belangstelling werd het concert gestaakt.
  
  • /home/zaanwiki/domains/zaanwiki.nl/private_html/encyclopedie/data/attic/pijl.1478331745.txt.gz
  • Laatst gewijzigd: 2020/09/06 18:24
  • (Externe bewerking)